Alchemia

Al. Grunwaldzka 411
80-309
Gdańsk
Podsumowanie
Rodzaj referencji: 
Powierzchnia (m2): 
80000

Opis

Alchemia to znacznie więcej niż biurowiec i znacznie więcej niż budynek.

Alchemia to nowoczesny, wielofunkcyjny kompleks biznesowy powstający w Gdańsku. Inwestycja realizowana jest w 4 etapach, które łącznie dostarczą na rynek ponad 80 000 metrów kwadratowych najwyższej klasy powierzchni biurowej oraz usług towarzyszących.
Pierwsze dwa zespoły budynków realizowane są według koncepcji wspólnej, czterokondygnacyjnej bazy usługowej na której posadowione są wieże biurowe. Kolejne będą elastycznie dopasowywane do zapotrzebowania rynku.

Inwestycja odznacza się elegancką, ponadczasową architekturą i stanowi istotny element w zagospodarowaniu dynamicznie rozwijającej się dzielnicy Gdańska - Oliwy. Zastosowane w Alchemii innowacyjne rozwiązania, bogata funkcjonalność oraz certyfikacja w amerykańskim systemie oceny wysokowydajnych budynków LEED sprawiają, że wyznacza ona trendy nie tylko na trójmiejskim, ale także na krajowym rynku biurowym.

Usługi towarzyszące zlokalizowane w Alchemii związane są z najbardziej istotnymi elementami współczesnego życia, jak sport, wypoczynek czy zdrowie, wychodząc naprzeciw potrzebom większości pracowników biur, ale także okolicznych mieszkańców. Integralną częścią I etapu inwestycji jest największe w Trójmieście centrum rekreacyjno-sportowe, II etapu salon fryzjersko-kosmetyczny i kawiarnia, a w III etapie powstanie m.in. restauracja, piekarnia, salon optyczny, czy pub.

Kompleks ten stwarza doskonałe warunki do rozwoju biznesu, zapewnia komfort pracy na najwyższym poziomie, a z licznych usług towarzyszących związanych z aktywnością fizyczną czy zdrowiem, których przybywać będzie w kolejnych etapach, korzystać mogą także mieszkańcy Trójmiasta.
Bogata funkcjonalność obiektu, zastosowane w nim nowoczesne technologie oraz certyfikacja w amerykańskim systemie oceny wysokowydajnych budynków LEED sprawiają, że Alchemia zaliczana jest do najbardziej zaawansowanych i innowacyjnych projektów w kraju.