Zespół biurowy Arkońska Business Park

Arkońska 6
80-309
Gdańsk
Podsumowanie
Rodzaj referencji: 
Powierzchnia (m2): 
26650

Opis

Arkońska Business Park to zespół pięciu 5-kondygnacyjnych budynków biurowych, których łączna powierzchnia wynosi niemal 30 000 m².
Kompleks mieści się w Gdańsku, u zbiegu ulic Arkońskiej i Śląskiej. W pierwszym etapie budowy zostały oddane do użytku dwa budynki A1 i A2, o łącznej powierzchni użytkowej 11 250 m².

Arkońska Business Park dysponuje najnowocześniejszymi rozwiązaniami technologicznymi i zapewnia funkcjonalne, nowoczesne i komfortowe środowisko pracy. Wykończenie wykonano w wysokim standardzie: pomieszczenia mają podwieszane sufity oraz podnoszone podłogi, użyto modułowe wykładziny podłogowe.

W kompleksie zastosowano system BMS - zaawansowany, w pełni zintegrowany system zarządzania obiektem, monitorujący i nadzorujący pracę wszystkich urządzeń zainstalowanych w budynkach.

W budynkach użyto także zaawansowane systemy wentylacji i klimatyzacji pomieszczeń. Wentylacja działa w systemie autonomicznym i podłączona jest do agregatów prądotwórczych. Klimatyzacja działa w oparciu o system bezglikolowy wykorzystujący wodę lodową system klimakonwektorów 4-rurowych z funkcjami ogrzewania i chłodzenia. Z systemem klimatyzacji zintegrowany jest także system dx free-cooling, umożliwiający chłodzenie np. sal konferencyjnych czy szkoleniowych przy bardzo niskich temperaturach zewnętrznych.

Budynki posiadają także centralne nawilżacze powietrza, wspomagające utrzymanie optymalnego środowiska pracy.
Oprócz tego zastosowany w kompleksie system oświetlenia DALI umożliwia indywidualną kontrolę natężenia oświetlenia każdej oprawy oświetleniowej w budynku.

Projekt łączy w sobie ponadczasową architekturę, elegancję i funkcjonalność.
Obiekty charakteryzuje dbałość o detale, doskonały dobór materiałów wykończeniowych oraz najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne.

Zakres prac

  • projekt systemu sterowania oświetleniem dla całego kompleksu,
  • kompletacja i dostawa elementów systemu sterowania oświetleniem,
  • programowanie opraw oświetleniowych DALI,
  • uruchomienie i konfiguracja systemu BMS do sterowania oświetleniem,
  • wizualizacja dla całego kompleksu,
  • centralne zarządzanie.